26 sierpień 2023

śmiertelny wypadek na prywatnej posesji; nie żyje roczne dziecko

zdjęcie: śmiertelny wypadek na prywatnej posesji; nie żyje roczne dziecko / fot. PAP
fot. PAP
Na terenie prywatnej posesji w powiecie kartuskim doszło do śmiertelnego potrącenia rocznego dziecka. Według policji mężczyzna, który siedział za kierownicą, nie zauważył chłopca.
REKLAMA

"Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na terenie prywatnej posesji kierowca samochodu osobowego śmiertelnie potrącił roczne dziecko. Na tę chwilę wszystko wskazuje na to, że mężczyzna nie zauważył dziecka" - podała w sobotę oficer prasowa kartuskiej policji sierż. Aldona Domaszk.

Wyjaśniła, że do śmiertelnego wypadku doszło w sobotę ok. godz. 9 w powiecie kartuskim, w gminie Żukowo.

Na miejscu pracują policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej pod nadzorem prokuratora oraz technik kryminalistyki. Zabezpieczane są ślady oraz wykonywane oględziny. "Policjanci rozmawiają z osobami, które mogą pomóc w wyjaśnieniu okoliczności tego zdarzenia" - dodała policjantka.

Kierowca samochodu był trzeźwy. Rodzicom dziecka została udzielona pomoc psychologiczna z ramienia burmistrza miasta Żukowo.

Jak nieoficjalnie ustalił PAP, kierowcą samochodu był członek najbliższej rodziny dziecka. (PAP)

autor: Piotr Mirowicz

pm/ mk/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Kościerzyna
17.5°C
wschód słońca: 06:33
zachód słońca: 18:48
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kościerzynie

kiedy
2023-10-21 17:00
miejsce
Kino Remus, Kościerzyna, ul. 3 Maja 9
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-28 18:00
miejsce
Kino Remus, Kościerzyna, ul. 3 Maja 9
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-10 18:00
miejsce
Kino Remus, Kościerzyna, ul. 3 Maja 9
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-11 18:00
miejsce
Texas Pub, Kościerzyna, ul. Długa 11
wstęp biletowany