16 wrzesień 2023

Policja odkryła ciało trzeciego noworodka w piwnicy domu w Czernikach

zdjęcie: Policja odkryła ciało trzeciego noworodka w piwnicy domu w Czernikach / fot. PAP
fot. PAP
Zarzuty zabójstwa usłyszała 20-letnia kobieta zatrzymana po ujawnieniu ciał trzech noworodków w piwnicy domu w Czernikach w gminie Stara Kiszewa na Kaszubach. Trwa jej przesłuchanie. Wkrótce usłyszy zarzuty również zatrzymany 54-letni ojciec kobiety.
REKLAMA

Prokurator Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku powiedział PAP w sobotę, że przed godz. 11. policja odkryła ciało trzeciego noworodka w piwnicy posesji w Czernikach w gminie Stara Kiszewa (Pomorskie).

"Zwłoki noworodków zostały przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej w Gdańsku celem badań sekcyjnych. Od rana na miejscu czynności prowadzili funkcjonariusze policji. Do tej sprawy zostały zatrzymane dwie osoby - mężczyzna i jego córka. Poza czynnościami na miejscu, równolegle prokurator przesłuchuje kobietę, która usłyszała zarzut zabójstwa. Na razie na temat tej czynności nie udzielamy bliższych informacji, bo trwa przesłuchanie" - dodał prokurator Duszyński.

Wkrótce zarzuty w tej sprawie usłyszy 54-letni ojciec kobiety.

Rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska powiedziała PAP w sobotę, że policjanci nadal pracują na miejscu ujawnienia zwłok noworodków - w piwnicy jednego z domów na terenie miejscowości Czerniki.

Na miejscu czynności procesowe wykonują policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

"Czynności procesowe wykonywane są pod nadzorem obecnego na miejscu prokuratora Prokuratury Rejonowej w Kościerzynie. Ponadto na miejscu zdarzenia pracował przewodnik z psem do wyszukiwania zwłok" - dodała Kamińska. (PAP)

Autor: Krzysztof Wójcik

kszy/ pat/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Kościerzyna
16.6°C
wschód słońca: 06:33
zachód słońca: 18:48
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kościerzynie

kiedy
2023-10-21 17:00
miejsce
Kino Remus, Kościerzyna, ul. 3 Maja 9
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-28 18:00
miejsce
Kino Remus, Kościerzyna, ul. 3 Maja 9
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-10 18:00
miejsce
Kino Remus, Kościerzyna, ul. 3 Maja 9
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-11 18:00
miejsce
Texas Pub, Kościerzyna, ul. Długa 11
wstęp biletowany