27 lipiec 2011

Muzeum Akordeonu w Kościerzynie

zdjęcie: Muzeum Akordeonu w Kościerzynie / Muzeum Akordeonu w Kościerzynie / www.miastokoscierzyna.pl
Muzeum Akordeonu w Kościerzynie / www.miastokoscierzyna.pl
Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia Muzeum Akordeonu w Kościerzynie, które powstało w sercu Kaszub, gdzie muzyka akordeonowa ma długą tradycję. Akordeon doczekał się w tym regionie wielu żargonowych określeń, m. in. kwecz, czy kaloryfer.
Jest to jedyne w Polsce muzeum o takim profilu, gdzie zaprezentowano łącznie 117 instrumentów pochodzących m. in. z Polski, Włoch, Francji, Niemiec i Rosji.

Eksponowane akordeony, harmonie, bandoneony, bajany i harmonijki ustne należą do rodziny instrumentów działających na zasadzie stroika przelotowego. Wiele z nich to unikaty, nie tylko o dużej wartości historycznej, zachwycają kunsztem wykonania.

Zapraszamy Państwa w podróż w świat muzyki akordeonowej. Towarzyszy ona gościom podczas zwiedzania, a ponadto można posłuchać dźwięku instrumentów oraz ich historii na specjalnie przygotowanych przewodnikach multimedialnych. Każdy może też spróbować swoich sił w grze na akordeonie.

www.miastokoscierzyna.pl

2024-06-09 18:00