24 luty 2011

Obrady w kościerskim ratuszu

zdjęcie: Obrady w kościerskim ratuszu / (fot. UM)
(fot. UM)
23 lutego br. odbyła się VI w tej kadencji sesja Rady Miasta Kościerzyna. Podczas obrad podjęto szereg uchwał dotyczących funkcjonowania miasta.
Na początku sesji burmistrz Kościerzyny odznaczył pana Antoniego Przytarskiego – zasłużonego kombatanta, żołnierza wojsk polskich na Zachodzie w okresie II wojny światowej - medalem „PRO MEMORIA”.

W punkcie „Interpelacje i zapytania radnych” radny Kazimierz Borzyszkowski odniósł się do uchwały w sprawie wyrażenia zgody na połączenie spółek PWiK „Wodociągi Kościerskie” i ZEC „KOSPEC”. Zwrócił uwagę na społeczne tło sprawy oraz potrzebę konsultowania powyższych działań z pracownikami obu zakładów. Do wypowiedzi radnego odniósł się burmistrz Zdzisław Czucha. Przekazał informację, iż intencją wspomnianej uchwały jest usprawnienie pracy spółek. Dodał również, iż ich konsolidacja nie powinna się wiązać z ograniczeniem liczebności załogi pracowniczej. Ponadto na przełomie lutego i marca br. zaplanowano osobne spotkania z pracownikami PWiK „Wodociągów Kościerskich” oraz ZEC „KOSPEC” celem przybliżenia zarządczych planów.

W punkcie „Wolne wnioski i informacje” głos zabrał dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kościerzynie - Jan Dittrich. W swojej wypowiedzi odniósł się do publikacji jednej z lokalnych gazet, w której to zawarto informacje o jego rzekomym współdecydowaniu o kształcie modernizowanej „Sali Widowiskowej im. Lubomira Szopińskiego”. Dyrektor zaprzeczył tym wiadomościom. Stwierdził ponadto, iż w zamierzeniu poprzednich władz miasta, przebudowywany obiekt nie miał podlegać kierowanej przez niego jednostce. Do wypowiedzi dyrektora Dittricha odnieśli się radny Tomasz Derra oraz przewodniczący Rady Miasta Kościerzyna Piotr Słomiński.

W tym samym punkcie głos zabrała również Elżbieta Szybowska, która odczytała wniosek o odznaczenie księdza Stanisława Czapiewskiego tytułem Honorowego Obywatela Miasta Kościerzyna. W dalszej części wypowiedzi podjęła problem osób bezdomnych. Wyraziła nadzieję na podjęcie przez władze miasta działań w kierunku zorganizowania dla nich zimowego schroniska.

Źródło: UM

2024-06-09 18:00