23 marzec 2011

Sztuka i sport zamiast agresji i przemocy

Gmina Miejska Kościerzyna otrzyma dofinansowanie ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”, na realizację projektu „Sztuka i sport zamiast… - przeciwdziałanie przestępczości wśród młodzieży!”.
Wysokość dofinansowania wynosi 19.832,80 zł, tj. 80 % całej wartości projektu! Projekt Miasta Kościerzyna jest jednym z trzech projektów z województwa pomorskiego, które otrzymały dofinansowanie w ramach Programu!

Projekt „Sztuka i sport zamiast… - przeciwdziałanie przestępczości wśród młodzieży” adresowany jest do uczniów klas I gimnazjum, którzy wchodzą w środowisko zwiększonego ryzyka pod względem agresji i używek, powinni więc poznać zagrożenia oraz możliwości przeciwdziałania im.

Realizacja projektu przewiduje m.in. konkurs plastyczny, udział wszystkich uczniów klas I gimnazjum w przedstawieniach teatralnych o tematyce antynarkotykowej, antyalkoholowej oraz przeciwdziałania przemocy, pogadanki uczniów z osobami zresocjalizowanymi, które obecnie żyją w zgodzie z prawem i społeczeństwem, oraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji i Straży Miejskiej, a także zwiedzanie centrum monitoringu w Kościerzynie.

Celem projektu jest przeciwdziałanie zjawiskom patologicznym, w tym narastającej agresji i przemocy wśród młodzieży oraz rosnącej fali uzależnień, zwłaszcza wśród młodzieży w wieku gimnazjalnym, sprzyjającym rozwojowi zachowań kryminalnych.

Źródło: UM

2024-06-09 18:00