10 czerwiec 2022

Dwóch włamywaczy zatrzymanych przez policjantów z Liniewa.

Kryminalni z Posterunku Policji w Liniewa zatrzymali w minioną środę dwóch mieszkańców powiatu kościerskiego, którzy ukradli z po ewangelickiego cmentarza metalowe ogrodzenie, próbowali oddać go na złom, dodatkowo okazało się, że są sprawcami kradzieży z włamaniem do domu letniskowego. Zatrzymani mężczyźni w wieku 23 i 37 lat przyznali się do zarzucanego im przestępstwa, właściciel wycenił straty na ponad 5 tys. zł. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W środę policjanci z Posterunku Policji w Liniewie otrzymali zgłoszenie o kradzieży części metalowego ogrodzenia z cmentarza po ewangelickiego. Od razu tą sprawą zajęli się mundurowi z Liniewa. Kontrolując jeden ze złomowców na terenie Kościerzyny, zauważyli, że z samochodu marki Opel, który właśnie przyjechał na skup złomu, z wnętrza wystają elementy skradzionego ogrodzenia. Funkcjonariusze dokonali kontroli samochodu. Policjanci zabezpieczyli metalowe elementy i zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu kościerskiego w wieku 23 i 37 lat. Dodatkowo kazało się, że starszy mężczyzna kierujący oplem nie posiadał uprawnień. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Mundurowi podczas przeszukania mieszkania zabezpieczyli sprzed wędkarski wartości ponad 4 tys. zł. Policjanci ustali, że ci dwaj mężczyźni wcześniej włamali się do domku letniskowego na terenie gminy Stężyca, skąd ukradli wędki i akcesoria wędkarskie (które trafiły już do właściciela). Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem i kradzież, za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

2024-04-28 20:00