Kryminalni zatrzymali 21-latka podejrzewanego o kradzież alkoholu

zdjęcie: Kryminalni zatrzymali 21-latka podejrzewanego o kradzież alkoholu / fot. KPP w Kościerzynie
Policjanci z kościerskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 22-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o kradzieże sklepowe. Według ustaleń mundurowych ten sam mężczyzna wchodził na teren jednego ze sklepów i kradł alkohol z półek. Kierownik sklepu wycenił straty na prawie 600 złotych. Śledczy przedstawili zatrzymanemu 34-latkowi zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że na terenie jednego ze sklepów w Kościerzynie regularnie dochodziło do kradzieży alkoholu w styczniu br. Według ustaleń mundurowych te przestępstwa zostały popełnione przez tego samego sprawcę. Stróże prawa zajmujący się tą sprawą ustalili, że mężczyzna, wchodząc na teren sklepu, kradł z półek alkohol, czym spowodował łączne straty na kwotę prawie 600 złotych.
Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego ustalili tożsamość podejrzanego o to przestępstwo mężczyzny oraz to, gdzie poszukiwany 21-letni mieszkaniec powiaty kościerskiego przebywa. Mężczyzna w środę został zatrzymany i doprowadzany do komendy. Śledczy przesłuchali zatrzymanego 21-latka, któremu przedstawili zarzuty dotyczące kradzieży. Teraz jego losem zajmie się sąd.
Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

2024-04-06 16:00
2024-04-06 18:30