17 czerwiec 2020

NIE ZAPOMINAJMY, PANDEMIA NADAL TRWA I ŁADNA POGODA NIE ZWALNIA OD STOSOWANIA OBOWIĄZUJĄCYCH PRZEPISÓW ZWIĄZANYCH Z COVID-19

fot. KPP w Kościerzynie
Kalendarzowe lato zbliża się wielkimi krokami, o czym świadczy słoneczna pogoda, którą mamy od kilku dni. Właśnie ta aura sprawia, że większość osób coraz chętniej spaceruje, jeździ rowerem, spędza czas na plażach bądź podróżuje. Pomimo zniesienia wielu obostrzeń związanych z pandemią, nie możemy zapominać o nadal panującej epidemii koronawirusa i związanych z tym przepisami, co wymaga od nas bezwzględnego stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dlatego pamiętajmy o używaniu maseczek w przestrzeni zamkniętej oraz o zachowaniu dystansu społecznego. Przecież my wszyscy powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych osób.
REKLAMA

Po raz kolejny apelujemy o ostrożność, rozsądek i przestrzeganie tych obowiązujących przepisów. Pomimo poluzowania części obostrzeń, pamiętajmy, że wirus wciąż jest groźny i nie stosując się do zasad higieny i bezpieczeństwa, możemy się nim zarazić. Przed nami kolejne ciepłe dni. Część z nas będzie wypoczywać w domu, a inni wybiorą się w podróż bądź będą spędzać czas na świeżym powietrzu, m.in w parkach na plażach czy kawiarniach. Ale pamiętajmy przy tym wszystkim o wciąż obowiązujących obostrzeniach związanych z pandemią Covid-19.

Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych, nie gromadzeniu się oraz o zachowaniu dystansu społecznego co najmniej 2 metrów. Wszystkie te ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę życia i zdrowia. Stosując się do przepisów, zwiększamy bezpieczeństwo i zmniejszamy ryzyko zakażenia się koronawirusem. Szczegółowe informacje i aktualne przepisy można znaleźć na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus.

Osoby, które lekceważą obowiązujące obostrzenia muszą liczyć się z konsekwencjami. Poza mandatem karnym w wysokości do 500 zł, sanepid może na taką osobę nałożyć karę administracyjną w wysokości do 30 tys. złotych.
Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie zaleceń bezpieczeństwa.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
12267
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kościerzynie