11 kwiecień 2024

Policjanci na konkursie BRD w Kaliszu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie przeprowadzili wczoraj egzaminy praktyczne i teoretyczne w turnieju Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. Wyłonieni zwycięzcy konkursu na etapie szkolnym przystąpią do gminnego konkursu.

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zakończyli szkolne eliminacje do Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. W trakcie turnieju funkcjonariusze sprawdzili wiedzę teoretyczną młodych uczestników na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ich umiejętności jazdy rowerem na specjalnych torach przeszkód oraz udzielania pomocy przedmedycznej. Poziom wiedzy uczniów Szkoły Podstawowej w Kaliszu Kaszubskim był bardzo wysoki. Wyłonieni w konkursie zwycięzcy przystąpią do turnieju gminnego.

Liczymy na to, że wysoki poziom wiedzy młodych ludzi na temat bezpieczeństwa, zaowocuje w przyszłości zmniejszeniem liczby zdarzeń drogowyc