Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego

zdjęcie: Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego / fot. KPP w Kościerzynie
W piątek dyżurny kościerskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Kościerzynie na ul. Piechowskiego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 27-letni kierujący citroenem, na przejściu dla pieszych, potrącił 33-letnią pieszą, która z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

W piątek około 16.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego w Kościerzynie na ul. Piechowskiego. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci z drogówki. Funkcjonariusze sporządzili oględziny. Mundurowi zrobił zdjęcia, wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego zdarzenia.
Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 27-letni kierujący citroenem, na przejściu dla pieszych potrącił 33-letnią pieszą. W wyniku zdarzenia mieszkanka powiatu kościerskiego z obrażeniami ciała została przetransportowana karetką do szpitala.
Policjanci sprawdzili trzeźwość uczestników zdarzenia - byłe trzeźwe