Policjanci zatrzymali kobietę, która zniszczyła kilkadziesiąt nagrobków

zdjęcie: Policjanci zatrzymali kobietę, która zniszczyła kilkadziesiąt nagrobków / fot. KPP w Kościerzynie
Kryminalni zatrzymali sprawczynię zniszczenia około 30 nagrobków na cmentarzu w Kościerzynie. Łupem złodzieja były mosiężne litery oraz metalowe okucia z nagrobków. Policjanci odzyskali część skradzionych elementów. 38-letnia kobieta usłyszy zarzut uszkodzenia mienia oraz kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali 38-letnią mieszkankę powiatu kościerskiego. Policjanci ustalili, że kobieta z nagrobków znajdujących się na terenie cmentarza w Kościerzynie demontowała elementy ozdobne z mosiądzu. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Usłyszy zarzut uszkodzenia mienia oraz kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kryminalni odzyskali część skradzionych elementów. Policjanci proszą również o zgłaszanie się do kościerskiej komendy osoby, których nagrobki bliskich zostały uszkodzone.

2024-04-28 20:00