zdjęcie: Policjanci zatrzymali po pościgu dwóch młodych mężczyzn, którzy nie zatrzymali się do kontroli. / fot. KPP w Kościerzynie
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali po pościgu młodego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczał uciekać. Tym samym popełnił przestępstwo, za, które grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. 17 -latek trafił do policyjnego aresztu, a 16-latek, który z nim jechał, trafił pod opiekę rodziców. Kierowca odpowie również za popełnione wykroczenia drogowe oraz posługiwanie się podrobionymi tablicami relacyjnymi.

W piątek 22 marca 2024 roku o. godz. 8.20 na ul. Kartuskiej w Kościerzynie policjanci chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę fiata stillo. Samochód zwrócił uwagę mundurowych, bo miał niesprawne oświetlenie. Kierowca zlekceważył jednak sygnały świetlne i dźwiękowe, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. W miejscowości Gołubie Kaszubskie, w sąsiednim powiecie kartuskim, kierujący i pasażer porzucili samochód i zaczęli uciekać pieszo do pobliskiego lasu. Do poszukiwań włączyli się kolejni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie oraz funkcjonariusze z Kartuz. Chwilę późnej zatrzymali 16-letniego pasażera oraz 17-letniego kierującego. Młodzi mężczyźni zostali przewiezieni do komendy w Kościerzynie. Mundurowi ustalili, że kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem oraz posługiwał się podrobionymi tablicami rejestracyjnymi. 17-latek trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za popełnienie przestępstwa niezatrzymania się do policyjnej kontroli oraz posługiwanie się podrobionymi tablicami rejestracyjnym, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Sprawca został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. O losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

2024-04-28 20:00