5 wrzesień 2022

zdjęcie: Ukrywał się przez pół roku i miał narkotyki. na jego trop wpadli kryminalni z Kościerzyny. / fot. KPP w Kościerzynie
8 tysięcy porcji narkotyków znaleźli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który przez pół roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Miał do odbycia karę 3 i pół roku więzienia, za posiadanie narkotyków.

Kościerscy policjanci niemal codziennie zatrzymują osoby, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Tym razem w ręce kryminalnych wpadł 37-latek, który ukrywał się przez 6 miesięcy. Mieszkaniec powiatu kościerskiego był poszukiwany przez kościerski sąd do odbycia kary 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, w związku z posiadaniem narkotyków. Tym razem policjanci z wykorzystaniem psa służbowego wyszkolonego do wykrywania narkotyków zakazane środki znaleźli w kuchni w zamrażalniku i kompostowniku na działce. Były to marihuana i amfetamina w ilości 8 tys. porcji. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo w niedzielę zastosował wobec 37-latka 3-miesięczny areszt.

2024-04-28 20:00