19 czerwiec 2022

Wielki pożar składowiska tekstyliów w Kamieńcu

fot. PAP
Płonie ogromna pryzma tekstyliów w składowisku w Kamieńcu (pow. lęborski, woj. pomorskie). W akcji gaśniczej bierze udział ponad 20 zastępów. Zdaniem strażaków pożar będzie trwał kilka dni.
REKLAMA

"Pożarem jest objęta pryzma tekstyliów o wielkości 30 na 20 metrów i o wysokości 8" – powiedział mł. aspirant Wojciech Kulik z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku.

Obecnie na miejscu zdarzenia są 22 zastępy straży pożarnej. Siły i środki są niewystarczające. Cały czas są kierowane nowe. "Pożar na pewno będzie trwał kilka dni" – ocenił Kulik.

Jak dodał, "to już czwarty albo piąty pożar w ciągu dwóch lat w tym składzie tekstyliów".

Straż pożarna została zawiadomiona o płonącej pryzmie tekstyliów ok. godz. 5 rano w niedzielę.(PAP)

wnk/ par/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Kościerzyna
14.5°C
wschód słońca: 04:18
zachód słońca: 21:24
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kościerzynie

kiedy
2022-10-14 19:00
miejsce
Kino Remus, Kościerzyna, ul. 3 Maja 9
wstęp biletowany