15 październik 2020

WŁAMALI SIĘ DO DOMU I UKRADLI SAMOCHÓD - ZOSTALI ZATRZYMANI PRZEZ POLICJANTÓW

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 23 lat, mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, którzy włamali się do dwóch domów na terenie gminy Nowa Karczma. Mężczyźni z jednego z domów zabrali kluczyki od samochodu wraz z dokumentami i ukradli volkswagena. Na terenie powiatu bytowskiego sprawcy uderzyli w drzewo skradzionym samochodem. Mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem, a sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

11 października br. kościerscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do dwóch domów na terenie gminy Nowa Karczma. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że sprawcy z jednego z domów ukradli najpierw klucze od volkswagena i dokumenty, a następnie samochód, do którego zapakowali wcześniej zabrany sprzęt elektroniczny i pieniądze.

Mundurowi od razu po uzyskaniu informacji o utraconym samochodzie powiadomili wszystkie jednostki policji na terenie kraju. Okazało się, że na terenie powiatu bytowskiego skradziony pojazd uderzył w drzewo. W samochodzie znajdowało się dwóch mężczyzn w wieku 21 i 23 lat, nic im się nie stało.

Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem, a sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
12267
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kościerzynie