23 kwiecień 2024

Zderzenie dwóch samochodów w Starym Bukowcu

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło dzisiaj na drodze wojewódzkiej nr 214 w miejscowości Stary Bukowiec. W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody. Kierujący osobowym vw wyjechał z drogi gruntowej na drogę wojewódzką i uderzył w bmw.

Dzisiaj po godz. 7.00 dyżurny kościerskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na drodze wojewódzkiej nr 214 w miejscowości Stary Bukowiec. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani policjanci oraz służby ratunkowe. Okazało się, że nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem marki VW LT4, 46-latek z powiatu kościerskiego, wyjeżdżając z drogi gruntowej nie zachował ostrożności i zderzył się z samochodem marki BMW kierowanym przez 27-latka, mieszkańca naszego powiatu. Na szczęście okazało się, że nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci poddali badaniu alkotestem wszystkich uczestników kolizji. Byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mundurowi nałożyli na kierowcę vw mandat.

Apelujemy o ostrożność i stosowanie się do przepisów prawa o ruchu drogowym. Przestrzegajmy ograniczeń prędkości