27 marzec 2024

Policjanci zachęcali młodych ludzi, by wstąpili do służby

Mundurowi spotkali się na komisji wojskowej z młodymi ludźmi i zachęcali do wstąpienia do Policji. Policjanci prewencji, policjanci ruchu drogowego oraz dzielnicowi to funkcjonariusze, którzy są najczęściej kojarzeni z Policją. Ale ta formacja kryje za sobą dużo więcej, a na wielu stanowiskach można połączyć swoją pasję z wykonywanym zawodem. Sprawdź, co Policja może Ci zaoferować i wejdź na stronę https://dobor.pomorska.policja.gov.pl/.

Wczoraj policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie spotkali się na komisji wojskowej z młodymi ludźmi i mówili, jak by to było być policjantem? To pytanie często pojawia się podczas spotkań, które policjanci organizują w szkołach w różnych grupach wiekowych. Ta praca niewątpliwie wymaga niejednokrotnie poświęcenia, ale daje też wiele satysfakcji. Praca w Policji umożliwia rozwój zawodowy i pozwala na połączenie pasji ze służbą. Taka możliwość istnieje na wielu stanowiskach, gdyż poza policjantami, których najczęściej spotykamy w codziennym życiu takich jak policjanci służby patrolowej, ruchu drogowego, dzielnicowi, czy też kryminalni, są też inni, którzy stanowią nieodzowny element tej formacji.

Miłośnicy zwierząt odnajdą się z pewnością jako przewodnicy psów służbowych, osoby trenujące sztuki walki jako instruktorzy taktyki i techniki interwencji lub funkcjonariusze grup kontrterrorystycznych. Natomiast fascynaci fizyki, chemii lub biologii z pewnością będą mogli sprawdzić się w laboratoriach kryminalistycznych policji oraz jako technicy kryminalistyki, którzy w codziennej służbie muszą posiadać szeroką wiedzę ze wszystkich tych dziedzin. Jako policjant możesz być instruktorem wyszkolenia strzeleckiego, negocjatorem policyjnym, policyjnym pilotem, operatorem policyjnego drona czy też zostać policyjnym pirotechnikiem. Możliwości jest bardzo wiele, jednak to od ciebie zależy, jak pokierujesz swoją przyszłością.

Oto, co oferuje Policja jako pracodawca:

• ciekawą, satysfakcjonującą służbę;

• stabilne, stałe zatrudnienie;

• wysoki poziom nauczania i zaplecza dydaktycznego w szkołach policyjnych;

• wynagrodzenie ok. 5500 zł „na rękę” po kursie podstawowym do 26. roku życia, 5100 zł netto po kursie podstawowym powyżej 26. roku życia;

• nagrody roczne, motywacyjne, jubileuszowe;

• prawa emerytalne po 25 latach służby;

• możliwość doskonalenia zawodowego;

• możliwość rozwoju zawodowego, a dla osób z wyższym wykształceniem możliwość zdobycia stopnia oficerskiego;

• szeroki katalog specjalizacji;

• wyjątkową rolę społeczną – bycie policjantem to nie tylko zawód, to służba społeczeństwu.

Zanim jednak będziesz mógł wykonywać wymarzony zawód, musisz spełnić wymogi formalne, złożyć dokumenty i przejść procedurę kwalifikacyjną.

Informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej można znaleźć na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku (https://dobor.pomorska.policja.gov.pl/ ), bądź też kontaktując się z zespołem do spraw doboru pod numerem telefonu 723 695 574 lub 607 235 276.

2024-04-28 20:00