22 wrzesień 2020

Bułgaria: liczba zakażonych koronawirusem przekroczyła 19 tys.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Bułgarii wyniosła 19 014. W ciągu ostatniej doby odnotowano 151 nowych infekcji, dobę wcześniej 44 - poinformował resort zdrowia. Na Covid-19 zmarło w kraju łącznie 765 osób, w tym cztery w ciągu minionych 24 godzin.
REKLAMA

Hospitalizowanych jest obecnie 714 pacjentów z Covid-19, w tym 33 przebywa na oddziałach intensywnej terapii.

Najwięcej nowych zakażeń stwierdzono w Sofii (30), Płowdiwie (17) i Burgasie (16). Zakażonych pracowników medycznych jest ponad 1100, w ciągu ostatniej doby liczba ta wzrosła o sześć kolejnych przypadków. Zmarło dotąd 12 lekarzy, w tym dwa dni temu szef wydziału chorób zakaźnych w szpitalu w mieście Goce Dełczew, położonym w południowo-zachodniej części kraju.

Coraz poważniejsza jest sytuacja w szkołach. Kolejne klasy przechodzą na naukę zdalną. Minister oświaty Krasimir Wyłczew nie wykluczył „przejścia na naukę w środowisku elektronicznym” w większym stopniu, jeżeli sytuacja będzie się pogarszać. Jego zdaniem obecnie nie jest ona jednak bardzo niepokojąca, kwarantanną objęto dotąd klasy, w których uczy się mniej niż jedna tysięczna z ponad 700 tys. bułgarskich uczniów.

W tydzień po rozpoczęciu roku szkolnego w kraju nie ma ani jednej całkowicie zamkniętej szkoły.

Z Sofii Ewgenia Manołowa (PAP)

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
12267
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kościerzynie