15 sierpień 2023

Trzy kąpieliska zamknięte z powodu zakwitu sinic

zdjęcie: Trzy kąpieliska zamknięte z powodu zakwitu sinic / fot. PAP
fot. PAP
We wtorek w południe zamknięte są trzy pomorskie kąpieliska: w powiatach kartuskim, chojnickim i słupskim. W pozostałych kąpieliskach w woj. pomorskim nie stwierdzono zakwitu sinic.
REKLAMA

Sanepid na swojej stronie internetowej poinformował we wtorek w południe, że woda w trzech pomorskich kąpieliskach nadal jest nieprzydatna do kąpieli.

Zgodnie ze stanowiskiem sanepidu, podobnie jak w poniedziałek, z uwagi na zakwit sinic nie powinno się kąpać na kąpielisku gminnym w Chmielnie w powiecie kartuskim, kąpielisku w miejscowości Małe Swornegacie w powiecie chojnickim, a także na kąpielisku w Obłężu w powiecie słupskim.

Z danych zamieszczonych w serwisie internetowym Głównego Inspektoratu Sanitarnego wynika, że we wtorek w pozostałych kąpieliskach strzeżonych zorganizowanych tego lata na Pomorzu - zarówno tych nad Bałtykiem, jak i nad jeziorami - woda jest pozbawiona groźnych dla zdrowia sinic i można bezpiecznie się kąpać.

Osoby planujące wypoczynek nad wodą mogą sprawdzić czystość wody w kąpieliskach w "serwisie kąpieliskowym" Głównego Inspektoratu Sanitarnego - sk.gis.gov.pl. Można tam znaleźć informacje m.in. o jakości wody, infrastrukturze kąpieliska oraz terminie rozpoczęcia i zakończenia sezonu w wybranym kąpielisku. (PAP)

autor: Dariusz Sokolnik

dsok/ mok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Kościerzyna
16.6°C
wschód słońca: 06:33
zachód słońca: 18:48
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kościerzynie

kiedy
2023-10-21 17:00
miejsce
Kino Remus, Kościerzyna, ul. 3 Maja 9
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-28 18:00
miejsce
Kino Remus, Kościerzyna, ul. 3 Maja 9
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-10 18:00
miejsce
Kino Remus, Kościerzyna, ul. 3 Maja 9
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-11 18:00
miejsce
Texas Pub, Kościerzyna, ul. Długa 11
wstęp biletowany